Posiedzenie Rady kierunku Architektura Krajobrazu
W piątek 14. marca br. z udziałem Dziekana WIŚiG dr hab. inż. Leszka Książka, prof. URK, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady kierunku Architektura Krajobrazu, w którym wzięło udział 13 Osób zasiadających w Radzie, wywodzących się z innych Uczelni, z innych wydziałów, z WIŚiG oraz będących studentami kierunku Architektura Krajobrazu.
Na początku wszyscy dokonali autoprezentacji; następnie w trakcie swoich wystąpień Dziekan WIŚiG, Przewodniczący Rady oraz Prodziekan ds. kierunku AK przedstawili krótką historię, jak również wizję rozwoju tego kierunku studiów oraz kierunki działań Rady.
Podkreślono coraz większe zainteresowanie Architekturą Krajobrazu, zarówno na studiach inżynierskich jak i magisterskich, równocześnie pozytywnie oceniając efekty znacznych zmian w programie nauczania dokonanych trzy lata temu. Wskazano na konieczność dalszego udoskonalania dydaktyki, między innymi poprzez dopracowanie następstwa omawianych treści na poszczególnych przedmiotach oraz korelacji omawianych zagadnień przez poszczególnych Prowadzących. Wyrażono nadzieję, iż powinno przyczynić się to do jeszcze lepszej oceny toku studiów przez studentów, co z kolei może przełożyć się na dalsze wysokie zainteresowanie studiowaniem na Architekturze Krajobrazu.
W dalszej części spotkania omówiono sprawy organizacyjne oraz rozpoczęto dyskusję na kilka tematów, zgłoszonych przez Osoby zasiadające w Radzie. W trakcie posiedzenia, zakończonego poczęstunkiem, wykonano także pamiątkowe zdjęcia.
W pracach Rady kierunku Architektura Krajobrazu biorą udział:
- Dr hab. inż. Leszek Książek, prof. URK (WIŚiG, KIWiG – Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji URK)
- Dr inż. arch. Przemysław Baster (WIŚiG, KGRKiF –Przewodniczący Rady)
- Dr inż. arch. kraj. Magdalena Wilkosz-Mamcarczyk (WIŚiG, KGPiAK – Zastępca Przewodniczącego Rady)
- Dr hab. inż. Tomasz Bergel, prof. URK (WIŚiG, KISiGW – Prodziekan ds. kierunku Architektura Krajobrazu)
- Dr inż. Jacek Gniadek (WIŚiG, KGRKiF – Sekretarz Rady)
- Prof. dr hab. inż. arch. Bohdan Cherkes (WIŚiG, KGPiAK – wieloletni Dziekan Wydziału Architektury i Designu, z Narodowego Uniwersytetu Politechnika Lwowska)
- Prof. dr hab. inż. Piotr Herbut (WIŚiG, KBW – Senator URK)
- Prof. dr hab. inż. Edward Kunicki (WBiO, KO – wieloletni Dziekan Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa URK)
- Dr hab. inż. arch. Bogusław Podhalański, prof. URK (WIŚiG, KGPiAK)
- Dr inż. arch. Leszek Bylina (WIŚiG, KGPiAK)
- Dr inż. Magdalena Kulig (WBiO, KROiSzO)
- Dr inż. arch. Barbara Olczak (WIŚiG, KGPiAK)
- Pan Karol Meres (Przedstawiciel studentów AK)
- Pan Mateusz Orczyk (Przedstawiciel studentów AK)